O zkoušce na zbrojní průkaz

Zkouška není lehká a už dávno neplatí „ukáže mi to kámoš“ či „kouknu se na to na „youtube„. Přinejmenším s takovouto přípravou pak nejsou u zkoušek dobré výsledky a i když má kámoš „zbroják„, tak to ještě nemusí znamenat, že všechno zná a nebo, že je to schopen správně vysvětli a naučit.

Navíc v dnešní době, kdy není povinná vojenská služba chybí u většiny základní znalosti a dovednosti při zacházení se zbraní. Proto je kvalitní příprava nejen dobrá pro zdárný a bezproblémový průběh zkoušky, ale zejména pro to, abyste si vytvořili správné návyky při zacházení se zbraní. V každém případě PŘÍPRAVA NENÍ POVINNÁ a pokud jste správně naučení a znáte vše, co je potřeba předvést v praktické části zkoušky, tak je to také O.K.

Průběh zkoušky je stanoven opět zákonem a samotná zkouška se skládá ze tří částí:

  • teoretického přezkoušení formou testu
  • praktické zkoušky v podobě přezkoušení z manipulace se zbraní, postupu při střelbě a závadách
  • samotné střelby

Průběh zkoušky je pro všechny skupiny zbrojních průkazů stejný, pouze samotná střelba se liší podle toho, pro jaké skupiny vykonáváte zkoušku. Zkouška probíhá dle zákona a zkušebního řádu. Jejím smyslem by mělo být  ne žadatele“ vydusit„, ale to, aby žadatel prokázal dobrou znalost zákonů a zejména předvedl, že je schopen se zbraní správně a bezpečně zacházet ( vše v souladu se zákonem 119/2002 Sb a zkušebním řádem zkoušky). Zkouška se vykonává před zkušebním komisařem, který je jmenován ministerstvem vnitra  a za přítomnosti kontroly PČR, která dohlíží na regulérní průběh zkoušky.

Přesto není potřeba mít ze zkoušky strach. Našim cílem je, abyste se vše v pohodě naučili a pak na zkoušce své znalosti v klidu předvedli.